Русия - символ на безкрая,
на вечно предани съдби,
земя, отстъпена от рая,
и отстоявана в борби.
Тайга, морета, океани,
реки, полета, планини,
на изток ярко са огряни,
на запад тънат в тъмнини.
На север Арктика зимува,
на юг са степни далнини,
човекът в Космоса пътува
из необятни ширини.
Русия - приказна вселена,
неразгадаема до днес,
като небето възвисена
и неизбродна като лес.
ЧЕСТИТ 3 МАРТ НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ!
ПОКЛОН ПРЕД ОСВОБОДИТЕЛИТЕ И ПРЕД
БЪЛГАРСКИТЕ ГЕРОИЧНИ ОПЪЛЧЕНЦИ!