ЧЕСТИТО ВИ ЕВРО!
"Благодарение на еврото българската икономика ще стане по-силна, ще нарасне търговията с държавите от еврозоната, ще се увеличат преките инвестиции, достъпът до финансиране, броят на качествените работни места и реалните доходи. България ще заеме полагащото ѝ се място при определянето на решенията в сърцето на еврозоната. Поздравления, България!“, каза фон дер Лайен".
В същото време обаче, макар България официално да изпълнява формалните критерии за въвеждане на еврото, Европейската централна банка предупреждава за множество структурни, инфлационни и политически рискове. България е в риск от инфлация и кредитна спирала, чета в новините.
То затова и руснаците казват:
"Поживьом увидим"!
Всички държави подписали договора за присъединяване към Европейския съюз рано или късно трябва да станат членове на еврозоната, но Унгария, Полша, Чехия, Румъния въобще не бързат да влизат там, обосновавайки се с негативните нагласи в обществото и с това, че не са достигнали нивото на заплатите в западните държави, както и с това че не са достигнали средните нива на доход от БВП на глава от населението.
В началото на годината правителството заяви, че не изпълняваме критерите.
И как така изведнъж за месеца, два започнахме да ги изпълняваме?
Това бързане час по-скоро да влезем там буди съмнения.
Българите протестират срещу еврото, но управляващите неглижират тези масови протести, наричайки ги "политическо и популистко заиграване със страховете на хората".
Защо само и единствено на българският народ му се отказва правото на референдум за еврото, след като Дания и Швеция го проведоха и казаха "не", а Дания няма и никога да влиза в еврозоната, защото единствено за нея има изключение, което тя си извоюва сама.
Процесът не е завършил обаче.
Предстои да се произнесат по въпроса
-Европейският съвет, Съветът на Европа, Европейският парламент.
Изпратени са писма от граждани и експерти до европейскте институции с данни за стъкмистика и сигнали за това, че приемането ни в еврозоната е прибързано и необосновано от гледна точка на критериите.
И за неспециалисти е ясно, че не отговаряме на критериите, че инфлацията не може да е толкова ниска. Виждаме го като влезем в магазина.
Ясно е, че решението за извънредния конвергентен доклад и положителният му отговор е политическо.
Кой има интерес от влизането ни в еврозоната,
в " клуба на богатите", както ни казват, т.е. в клуба на задлъжнелите?
Кой ще е печелившият и кой губещият от това?
Какво е реалното състояние на еврозоната и какви ще са последиците?
Всички, които на са зомбирани от средствата за масова дезинформация се досещаме за отговорите.
Казва го и проф. Румен Гечев и бащата на Валутния борд и прочие експерти, които няма да чуем по масовите ни медии!
И още нещо интересно и важно.
Носителят на Нобелова награда за икономика Джоузеф Стиглиц казва, че Източна Европа е поне двойно по-бедна, отколкото би могла да бъде, ако не беше влязла в ЕС.
Източна Европа е в типична „хватка на доминионите“, известна още от Римската империя, твърди ученият.
Това е моделът една държава да се колонизира като се подкупи елитът й чрез
еврофондовете и високо платените служби в ЕС.
В замяна западните корпорации завземат пазара на завладяната страна чрез електроснабдяване, водоснабдяване, топлофикация, чрез западните стоки монополно налагани в търговските вериги, чрез изкупуване на медии и така нататък. Съотношението между фондове и източени пазари е по-лошо от 1:10, твърди ученият.
Разбихме и разграбихме си заводите, фабриките, селското стопанство, армията, индустрията.... Банките ни са преобладаващо чужди, храните ни преобладаващо са вносни, златният ни резерв не е в България.
По сметката на БНБ в Централната банка на Англия, България държи от години около 60% от златния си резерв.
Английската банка инвестира на международните пазари българското злато, от което и БНБ получава доход, но този доход зависи от редица фактори, казват специалистите.
Според експерти Брекзит няма отношение към съхранението на част от златния ни резерв в Обединеното кралство.
Румъния, която не бърза да влиза в еврозоната, бе внесла в парламента си законопроект, който предвижда 95% от румънското злато да се върне в страната, защото 65% от златото на Румъния също е депозирано в същата Банк ъф Ингланд.
Полша, която също не бърза да влиза в еврозоната, прибра повече от половината си злато от Банк ъф Ингланд обратно в полската държава.
А у нас подземните ни богатства и златни находища се добиват и изнасят от чужди фирми.....
Изтрихме си историята в учебниците, превърнахме се в държавата на услугите и безродният потребителски консумативизъм....
Ще си изсърбаме сега и попарата с еврото, която политиците ни надробиха, за кой ли път през тези 35 години, уви!
Въпросът е докога!?
Отворете линка и ще чуете експертния анализ за еврозоната и последиците от влизането ни там на проф. Румен Гечев.
Каква е историята за" дебелите котки и шараните в Европейския съюз"?
Слушайте!