РАВНОДЕНСТВИЕ

Немилостива възраст,
Дантево прозрение!
Почти отгатвам в тебе
на своя дух контурите.
Съзвездия неясни
зад тях са очертани,
а вътре в тях бушува
материя неукротена.
Бягащ от признания,
жаден за разбиране,
какво ми носиш още
нечувано, невиждано?
Немилостива възраст!
Вгледана еднакво
към изгрева и залеза,
бедна на илюзии,
хора и приятелства
загубила по пътя,
нима ми обещаваш
вселената в замяна?
Бляскаща в движение,
в миг себе си разкрила,
потъваща в безкрая,
живяна много пъти
докрай неизживяна!

Категория:

Comments

На попрището жизнено в средата
немилостива възрастта е .
Ала незнайно е кога среда е ,
събрала мироглед в обятия ...

На попрището жизнено в средата -
живяна - недоизживяна ,
но в бъдещето замечтана -
безвъзрастна искра-разпятие ...

Господин Попов ,
Благодаря за Вашите послания . Потъвам в тях , забравяйки неусетно , че живея в общество и че истинността за него е друга . Сепвам се , когато стигна до финала на всяко Ваше послание , който финал ме връща в тази истинност и/или неистинност . Но докато Ви чета , а и дълго след това , сякаш не я усещам .
Още веднъж - БЛАГОДАРЯ !

Благодаря и аз, rhymefan, за топлите човечни думи! Всеки възприема написаното в зависимост от посланието, но и от своята чувствителност. Твоите хайку издават търсеща и чувствителна личност, което прави атмосферата в сайта непринудена и творчески интересна. Искрено БЛАГОДАРЯ и аз за приятното човешко общуване!

Живеят столетник и дете във всеки, Wendy. Като прераждане и ново възраждане. Но всяка възраст има и свои дилеми. Столетникът за смисъла на изминалия път, а детето - за предстоящия. За мен различните стилове на писане са поетично богатство, а не "двубой". Радвам се и аз да чета стиховете и коментарите ви /макар и различни/. Поезията най-малко търпи еднаквото...

Pages